איך משייכים Microsoft Intune לשירות Office 365 קיים

שירותי הענן השונים פרוסים על כמה וכמה שירותי ענן שונים החל משירות Exchange Online המוכר, דרך CRM Online ועד Microsoft Azure.

כאשר אנו פותחים Tenant או Subscription אנו למעשה פותחים דומיין שעמו אנו יכולים לעבוד עם מספר שירותי ענן, בדומיין ישנו Directory אשר מכיל הגדרות, משתמשים ונתונים נוספים.
הגדרות ונתונים אלה קיימים בין אם חיברנו את השירות בענן אל הסביבה המקומית או במידה ואנו משתמשים בענן טהור.

רובנו הגדול התחיל לעבוד מול שירות הענן עם שירות Exchange Online וישנם כאלה שהתחילו מול שירות Microsoft Azure, ישנם מצבים בהם פתחנו בעבר שירות ענן מסוים ולאחר מכן החלטנו להמשיך עם שירותי ענן נוספים, לדוגמא: אנו עובדים עם Exchange Online ורוצים לעבוד ולחבר אליו שירות Microsoft Intune.

מה עושים במצבים כאלה האם יוצרים Tenant חדש? האם יוצרים דומיין חדש? ממש לא! כאשר אנו פותחים שירות ענן מסוים אנו יכולים לחבר אליו שירות ענן אחר על סמך הדומיין (Tenant) שאנו עובדים עמו כיום.

מהו שירות Microsoft Intune? בקצרה ניתן לומר שזהו שירות לניהול מכשירים והתקנים ומאפשר לבצע ניהול מרחוק של תחנות קצה ומכשירים חכמים, כגון: ניהול עדכונים, הגנה על אובייקטים מנוהלים, התראות, אכיפת פוליסי ועוד.
Microsoft Intune מוגדר בשירות הענן ולכן ניתן לעבוד ולחבר את Microsoft Intune מול שירותי הענן השונים, כגון: Exchange Online או Microsoft Azure.

איך מגדירים

בכדי לחבר שירות חדש אל שירות קיים אנו צריכים משתמש בעל הרשאות אדמין בשירות הענן

1. ניגשים אל הקישור הבא: Sign up for a Windows Intune free 30-day trial
2. בדף הרישום שנפתח נבחר באפשרות Sign In או ניגש לקישור הבא: Sign in

image

3. נקליד את הפרטים של המשתמש בעל ההרשאות של אחד משירותי הענן שאנו עובדים עמם כיום ולאחר מכן נבחר באפשרות Try Now ונמשיך עם הממשק

image

image

4.  בסיום נקבל את ממשק הניהול של Windows Intune

image

לאחר מכן נוכל לראות בממשק את כל הגדרות הדומיין, משתמשים שמוגדרים והגדרות נוספות שהם חלק משירות הענן שקיים לנו כיום, בין אם זה Exchange Online או שירות ענן אחר.

You may also like...

השאר תגובה