מעקב אחר שינויים ועדכונים בשירות Office 365

  תחום הסיסטם משתנה כהרף עין ועמו גם הטכנולוגיות שעמם אנו עובדים מידי יום, את השינוי הגדול ניתן לראות בעיקר מול טכנולוגיות הענן.

  כאשר עבדנו בסביבות On-Premises העדכונים והחידושים הגיעו אחת לתקופה וזה נתן לנו מספיק זמן בכדי ללמוד את השינויים, כיום קצב השינויים מגיעים בזמן קצר יותר בהם עדכונים מגיעים אחת לרבעון, חודש ומידי פעם כל שבוע.

  אנו אנשי הסיסטם צריכים לעקוב אחר השינויים והבעיות שמתרחשות בסביבה שלנו הן מבחינת שינויים, שיפורים וחידושים והם מבחינת בעיות ותקלות שמגיעות מידי פעם ולדעת איך להתמודד ולהביא את השינוי אל הארגון.

  בשירות Office 365 ישנם המון שינויים וחידושים בשירותי הענן השונים חלקם שינויים מינוריים וחלקם שינויים בעלי משמעות, אם נקח לדוגמא את הסיכום שנעשה כל חודש בבלוג אופיס הרשמי נוכל להבין את כמות השינויים.

  אז איך עוקבים אחר כל השינויים? ישנם מספר דרכים לעקוב אחר החידושים, שינויים ובעיות שמתרחשות בשירות Office 365.

  איך עוקבים

  בכדי לעקוב אחר שינויים, חידושים ובעיות בשירות Office 365 צריך לעקוב אחר המשאבים העומדים לרשותנו שהם: פורטל הבריאות, פורטל התראות וקישורים נוספים.

  ממשק Service Health והתראות לתיבת הדואר

  הממשק Servie Health מציג את בריאות ומצב המערכת (בהתאם לשירותי הענן שברשותנו) ונותן לנו חיווי ובמקרה של בעיה ניתן לראות היכן הבעיה, סטטוס וטיפול בבעיה.

  clip_image001

  אנו יכולים לעקוב אחר שינויים ובעיות ולקבל התראות ישירות לתיבת הדואר שלנו באמצעות RSS מול הכתובת הבאה

  http://rss.servicehealth.microsoftonline.com/feed/en-US/2A4BE1F356173E9279D7DF2D225BBAA8/1bybdp/zgk72p/pqt52y/o4u3yj/q3zbu_/gk1n7d/c8mfak/n-dbvo/x9duf_/-uxlhp

  ממשק Message Center

  ממשק Message Center מציג התראות לגבי עדכונים, שינויים ושיפורים על כלל הרכיבים ושירותי הענן הקיימים ב-Office 365 לרשותנו.

  הפורטל מחולק למספר קטגוריות של:

  Prevent or fix issues – מציג הודעות והתראות לגבי בעיות שניתן למנוע או לתקן אותן

  Plan for change – מציג שינויים ועדכונים שעומדים להתרחש

  Stay informed – מציג מידע נוסף לגבי שינויים ועדכונים שעודכנו

  clip_image002

  התראות לגבי חיובים

  ממשק המציג את הרישוי הקיים בשירות ויכול להתריע כאשר מבצעים שינוי וחיוב בשירות או לחלופין כאשר הרישוי עומד להתסיים על חשבונות מסוימים, הממשק יכול להתריע לתיבת הדואר לאחר הגדרה של משתמש בקבוצה של Global Admins או Billing

  clip_image003

  פורטל Office 365 Roadmap

  פורטל Office 365 Roadmap מציג את החידושים והשיפורים העתידיים לבוא בשירות Office 365 ומחולק לכמה קטגוריות של: עדכונים שייצאו בקרוב, עדכונים שנמצאים בפיתוח ועוד.

  clip_image004

  התראות Office 365 URLs and IP

  טווחי הכתובות עוברים מידי תקופה שינוי (לרוב מוסיפים כתובות) של הוספה והסרת כתובות של שירות Office 365, במידה וכתובות אילו מוגדרים באופן ידני מומלץ אחת לרבעון לבדוק ולעדכן את הכתובות בהתאם.

  השינויים שנעשים מתועדים בפורטל Office 365 URLs and IP address ranges המציג את כלל הכתובות, דומיינים ופורטים שעמם עובדים.

  clip_image005

  אנו יכולים לעקוב אחר שינויים ובעיות ולקבל התראות ישירות לתיבת הדואר שלנו באמצעות RSS מול הכתובת הבאה

  http://go.microsoft.com/fwlink/p/?linkid=236301

  אפליקצית Office 365 Admin

  אפליקצית Office 365 Admin מציגה לנו מספר יכולות שונות, כגון: מצב רישוי, סטטוס קריאות, הצגת משתמשים והחשוב בהם מצב בריאות המערכת.

  במצב בריאות המערכת האפליקציה מציגה סטטוס של השירות, התראות ותוכן לגבי הבעיה.

  clip_image006

  *האפליקציה זמינה לכל המכשירים החכמים

  לסיכום

  ישנם פורטלים ומשאבים נוספים שעמם ניתן לעבוד, כגון: עדכונים והתראות מול בלוג אופיס הרשמי, התראות עם מערכת SCOM, סקריפטים מתוזמנים של PowerShell ואף פיתוח מול Office 365 מותאם אישית.

  ההתראות הנ”ל אינם מחליפים מערכת ניטור כלשהיא והם באים לעזור במעקב אחר השינויים שנעשים מול שירות Office 365.

You may also like...

השאר תגובה