פורטל הניהול Microsoft Teams & Skype for Business Admin Center

בתקופה האחרונה שירות Microsoft Teams עבר מספר שינויים משמעותיים עם יכולות חדשות ובנוסף לכך יכולות קיימות קיבלו שיפור משמעותי גם כן, בין היתר ניתן למצוא שיפורים כגון: עבודה עם חשבונות Guests שונים, אינטגרציה עם אפליקציות צד שלישי, אינטגרציה מול יכולות Security & Compliance, הפצה באמצעות MSI ייעודי ועוד.

כידוע Microsoft Teams מספק חווית שימוש חדשנית של סביבות עבודה מבוססות צ’אט המאפשרת לשתף מידע ותוכן עם יכולות שיתוף וקולאבורציה בסיסיות ומתקדמות, בחלקן אותן תכונות מזכירות את שירות Skype for Business Online ובחלקן ישנן תכונות חדשות. עד כה ממשק הניהול של Microsoft Teams היה ממשק מאד מצומצם וכלל אפשרויות שונות מתוך פורטל הניהול של Office365 כאשר בחלקם בצורה לא הכי מסודרת ולא הכי נוחה לתפעול, בנוסף לכך ממשק PowerShell שיצא לאחר זמן רב סיפק אפשרויות קיימות שהיו בפורטל הניהול וכן יכולות חדשות שהיו חסרות עד כה.

clip_image001

ביומיום ניהול האפשרויות, הגדות ומשתמשים בשירות Microsoft Teams ושירות Skype for Business Online מתבצע ע”י ניהול של מספר ממשקים, כגון: Teams, SfB, Azure AD, Office 365 Portal ולא כולל סביבה היברידית! אין ספק שמדובר על בלאגן מבחינה ניהולית למי שעובד עם כלל היכולות על כלל שירותי הענן של Microsoft Teams ושל Skype for Business Online.

הממשק החדש

הממשק החדש הוא Microsoft Teams & Skype for Business Admin Center!

המטרה של הממשק החדש Microsoft Teams & Skype for Business Admin Center היא לספק חווית ניהול אחידה של כלל היכולות הקיימות והחדשות בשירות Microsoft Teams ובשירותSkype for Business Online במקום אחד. בשלב ראשון הממשק כולל חלק קטן יחסי מתוך היכולות הקיימות ובתקופה הקרובה כל אותן יכולות אשר קיימות בממשקים הקיימים/ישנים יועברו אל הממשק החדש, המיגרציה של כלל היכולות תעשה לפי הסדר הבא:

  • יכולות מסרים על כלל האפשרויות כולל פוליסי וניהול משתמשים
  • שיחות מבוססות PSTN על כלל יכולות Conferencing & Calling כולל פוליסי ואפשרויות ניהול ביכולות הנ”ל
  • קונפיגורציה מבוססת Teams עם כלל האפשרויות הקיימות בשירות כולל ניהול Storage

מידע נוסף באתר הרשמי https://docs.microsoft.com/en-us/MicrosoftTeams/manage-teams-skypeforbusiness-admin-centerclip_image002

הערה: תהליך העברת היכולות של Microsoft Teams הוא דומה במקצת לתהליך העברת היכולות שנעשה בעבר מתוך פורטל הניהול של Intune אל Azure AD.

הממשק החדש מספק בשלב ראשון יכולות ניהול ממוקדות של העברת מסרים, פוליסי לניהול המשתמשים, הגדרות גישה ומידע כללי על סמך התכונות הבאות:

  • Microsoft Teams messaging policy – יצירת פוליסי ליכולות Messages ברמת משתמש מול Microsoft Teams
  • Microsoft Teams interop policy – הגדרת אינטגרציה בסיסית בין שירות Skype for Business Online לבין Microsoft Teams
  • Microsoft Teams guest messaging settings – ניהול הגדרות IM מול Guests ברמת Microsoft Teams
  • Federation settings – ניהול פדרציה בין Tenants ברמת Microsoft Teams וברמת Skype for Business Online
  • User management – הגדרת משתמש והגדרת פוליסי למשתמש
  • Audio conferencing – הגדרת יכולות PSTN Conferencing למשתמש בשירות Microsoft Teams ובשירות Skype for Business Online

*בכל שלב של העברת יכולות ואפשרויות לממשק החדש על גבי אותו Tenant תתקבל התראה בפורטל Office365

clip_image003

ניהול בממשק החדש

אחד הדברים שמאפיינים את שירות Microsoft Teams עד כה הוא הפשטות בהפעלה, ניהול האפשרויות ואינטגרציה עם כלים נוספים (להוציא עבודה עם פיתוח BOT וכאלה). ולכן ניהול מתוך הממשק החדש הוא סופר פשוט ומאד נוח להפעלה.

ניהול משתמשים

clip_image004

clip_image005

clip_image006

clip_image007

clip_image008

אפשרויות פוליסי

clip_image009

ניהול גישה

clip_image010

clip_image011

לסיכום, הממשק החדש עדיין לא כולל את כלל היכולות הקיימות בשירות אך ניסיון העבר מלמד שלאחר השקה ראשונית של הממשק המעבר של יתר יכולות נעשה באופן דיי מהיר יחסי.

You may also like...

השאר תגובה