הסרה ודיסבול Edge באמצעות MEM

סדרת מאמרים קצרים (מיקרו-בלוג) לביצוע פעולות בסיסיות ומתקדמות באמצעות Microsoft Endpoint Manager. המאמר הנוכחי מתמקד בהסרת או דיסבול של דפדפן Edge בגרסתו הישנה מתוך תחנות Windows 10 באמצעות Microsoft Endpoint Manager.

הסרת Edge באמצעות MEM

הסרת דפדפן Edge בתחנות Windows 10 באמצעות Microsoft Endpoint Manager מצריכה סקריפט PowerShell קצר והגדרת PowerShell בממשק MEMAC.

הערה: חשוב להדגיש כי ישנם גרסאות שאינן מאפשרות הסרה וזאת בגלל הרשאות ולכן הסקריפט לא מסייע במצבים אלה אך כן ניתן לבצע דיסבול. במידה ועדיין מעוניינים לבצע הסרה ניתן לדלגץ הרשאות על תיקיית Edge ומשם להסיר את דפדפן Edge.

תחילה נשמור את הסקריפט כקובץ PS1

#Remove Edge (old version) from Windows 10
$Status = Get-AppxPackage -Name Microsoft.MicrosoftEdge
If ($Status.State -eq "OK")
{
    Remove-AppxPackage -Package Microsoft.MicrosoftEdge | Out-Null 
}

להסרה קומפלט של Edge בגרסה הישנה נבחר באפשרות Devices ולאחר מכן PowerShell scripts ונמשיך בתהליך פשוט יחסי של תיאור הפעולה, בחירה בסקריפט, הרצה על סמך Credentials קיימים וביצוע Assign לקבוצה הנדרשת.

בדיקת סטטוס

לאחר מספר דקות נוכל לבצע בדיקת סטטוס לגבי הפעולות שביצענו והבדיקות יכולות להתבצע לפי האופן הבא:

בממשק MEMAC ניתן לבדוק סטטוס

דיסבול Edge

כמו שהוזכר מעלה ישנם מצבים בהם אין אפשרות להסיר דפדפן Edge, אך כן ניתן לדסבל את הדפדפן Edge. דיסבול של דפדפן Edge ניתן לביצוע ללא הרשאות מיוחדות וזאת ע"י שינוי שם תיקיית Microsoft.Edge.

כמו תהליך הסרה גם כאן נשתמש עם PowerShell סקריפט ונבצע את אותו התהליך של העלאת הסקריפט בממשק MEMAC וביצוע Assign לקבוצה הנדרשת.

מה דעתך?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.