רשמים מתוך אירוע Microsoft Build 2020

האירוע המרכזי למפתחים של Microsoft הפך כמו הרבה אירועים אחרים לאירוע דיגיטלי, Microsoft Build מועבר בלייב סטרים בערוצי המדיה השונים החל מסשן הפתיחה ועם כל הסשנים הנוספים שמועברים ממקומות שונים בעולם, האירוע שנערך במשך יומיים בימי שלישי ורביעי (19-20) מביא איתו בשורות חדשות, שיפורים לטכנולוגיות קיימות ומדגיש את החשיבות סביב תחום הפיתוח.

האירוע Microsoft Build נערך השנה בצל Covid-19 ולכן חלק מהסשנים מתייחסים באופן כזה או אחר לתקופה האחרונה, וסשן הפתיחה היה בחלקו בהשראת הטכנולוגיה שסייעו רבות בתקופה האחרונה.

The role of developers is more important than ever

לאחר סשן הפתיחה ועד לכתיבת המאמר התחילו לרוץ סשנים ללא הפסקה וכך גם הבשורות החדשות, השיפורים, הטכנולוגיות החדשות ועוד הרבה דברים מעניינים.

באירוע יוצגו בין היתר המשמעויות סביב קוד פתוח והמשך האחיזה במערכות לינוקס, בנוסף לכך יכולות סביב GitHub וכן יכולות חדשות מול IoT, ואחד הדברים שממשיכים לתפוס תאוצה הם מחשבי העל והבינה המלאכותית, וכל אלה ועוד בהמשך המאמר שיתעדכן בימים הקרובים.

מה חדש Microsoft Build 2020

הבשורות, היכולות והחידושים באירוע Microsoft Build 2020.

Visual Studio Codespaces

הוצג קצת לפני האירוע עצמו אך באירוע נחשפו יכולות חדשות.

עורך קוד Visual Studio Codespaces מאפשר לעבוד על הענן ובמקום לפתוח ממשק מקומי אפשר להתחיל לכתוב קוד ישירות בענן וללא מגבלות, והעורך החדש מספק סביבת פיתוח מתוך שלושה Clientים שונות: VSCode או עורך מבוסס דפדפן וכן Visual Studio IDE.

סביבת הפיתוח היא backend ולכן מאפשרת את כל הפעולות המוכרות של דיבאגים, קימפול וכן הלאה.

ברגע שיוצרים פרויקט ניתן לקבל באופן אוטומטי את כל מה שנדרש בכדי לעבוד על הפרויקט, כמו, קוד המקור, זמן ריצה, מהדר, באגים, עורך, תצורות dotfile בהתאמה אישית, תוספות עורך רלוונטיות והרבה אחרים.

ניתן לשלב את Visual Studio Codespaces בתוך GitHub ולבצע את כל אותתה עריכה מתוך הדפדפן ישירות, ללא יצאה מתוך הממשקים של גיטהאב. בקצרה אפשר להתסכל על Visual Studio Codespaces בתור סביבת פיתוח בתוך קנטיינר.

להצטרפות אל Visual Studio Codespaces על גיטהאב – https://github.com/features/codespaces

WSL 2

הגרסה החדשה והשניה של Windows Subsystem for Linux (או בקצרה WSL) מביאה איתה מספר יכולות חדשות ומעניינות, ואת חלקן אפשר לראות במאמר WSL 2.0 ארכיקטורה והתקנה.

היכולות החדשות שמגיעות אל WSL 2 הם:

  • תמיכה בהפצות חדשות וכלים נוספים ולכן מגיעה עם ארכיטקטורה חדשה המאפשרת להריץ ELF64, וכתוצאה מכך הארכיטקטורה החדשה משנה את הצורה שבה לינוקס עובד מול אותה גרסת Windows ומול החומרה שעליה הוא רץ – התוצאה ביצועים מהירים יותר ואפשרויות להריץ כלים והפצות נוספות.
  • אפליקציית Docker על Windows 10 תרוץ בדיפולט על WSL 2 ומיד לאחר התקנת WSL. השינוי של הרצת Docker על WSL גורם לכך שקונטיינרים יעלו וירוצו מהר יותר, תוך כדי צריכה פחותה של משאבים.
  • התקנת WSL היא לא הדבר הכי פשוט ולכן בעדכון הבא של Windows 10 ניתן להתקין WSL 2 באמצעות פקודה אחת בלבד -wsl.exe –install, ולאחר מכן מתוך WSL תהיה אפשרות להתקין את ההפצה הנדרשת.

  • אין כמו ממשק… ולכן דבר נוסף שיגיע אל WSL 2 הוא האפשרות של גישה לקבצים או צריכה מתוך outlook על גבי GNOME.

Windows Package Manager

Windows Package Manager הוא כלי חדש שמאפשר להתקין כלים וחבילות בצורה אוטומטית מתוך מאגר חבילות – native package manager. מעתה ניתן להתקין באמצעות הפקודה Winget ואפשר להתקין את כל הכלים המוכרים כמו Terminal או PowerToys ואחרים מתוך Microsoft community repository .

הכלי Windows Package Manager מבוסס קוד פתוח וזמין כבר בגיטהאב וכבר אפשר לשכפל לערוך ולהתקין ללא מגבלה.

מידע וקישורים נוספים

https://devblogs.microsoft.com/commandline/the-windows-subsystem-for-linux-build-2020-summary/#docker-desktop

https://devblogs.microsoft.com/commandline/the-windows-subsystem-for-linux-build-2020-summary/#wsl-gui

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/package-manager/

מה דעתך?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.