עריכת פרופיל גיטהאב

לאחרונה נוסף פיצ’ר נחמד בגיטהאב שמאפשר למשתמשים לערוך את הפרופיל האישי באמצעות קובץ README, ולמעשה להציג במסך הראשי תוכן נוסף ואחר, ולא רק התוכן שהיה עד כה.

2020-07-17_18h06_21

תוכן מבוסס קובץ README

עריכת פרופיל גיטהאב נעשית על גבי קובץ README ולכן האפשרות החדשה מאפשרת תוכן עשיר והרבה מעבר לטקסט הפשוט ברמת BIO (שעדיין זמין למי שמעונין), וזאת בגלל האפשרויות הרבות שניתן לבצע עם קבצים ברמת גיטהאב, למשל, להפנות לתמונות שונות, להפנות לגיפים – כלומר להשתמש ביכולות markdown ולאפשר ויזואליות כמעט מלאה.

בנוסף לכך התוכן החדש בפרופיל נמצא מעל מאגרי המידע (REPOS) ולכן ניתן לפרוס אותו עם טקסט עשיר יותר, או ליצור באנר קטן ואפילו לפרוס אותו על עמוד שלם.

מכיוון שקובץ README הוא מרכיב ליבה (מרכיב חשוב) בגיטהאב ניתן לעשות איתו פעולות נוספות ומוכרות של שיתוף תוכן והקשר בין משתפי המידע.

עריכת README ברמת הפרופיל הוא למעשה מעין הרחבה מצוינת גם ברמת הפרופיל וגם ברמת הפרויקט, וברחבי גיטהאב ניתן לעשות בו מימושים מתקדמים.

איך יוצרים פרופיל

איך יוצרים פרופיל ברמת README? ישנם מספר דרכים ליצור, אך הדרך הנכונה והפשוטה היא ליצור מאגר (REPO) חדש, אשר זהה לשם הפרופיל שלך. למשל, חשבון הפרופיל שלי הוא eshlomo1 ולכן יצרתי מאגר חדש באותו שם שנקרא eshlomo1.

טיפ: במידה וחשבון הפרופיל כולל אות קטנה או גדולה יש לרשום את המאגר החדש באותו שם בדיוק וללא הבדלים

יצירת הפרופיל היא סופר פשוטה ונעשית לפי הדגשים הבאים:

יצירת מאגר חדש עם אותו שם חשבון קיים

2020-07-17_18h24_15

ברגע שישנו שם פרופיל תואם לשם החשבון נקבל את ההודעה הבא שאנו יכולים לערוך את הפרופיל שלנו באמצעות README.

טיפ: יש להשאיר את הגדרת הגישה Public בלבד2020-07-17_18h25_35

בסיום ניצור את המאגר ולאחר מכן נתחיל בעריכת קובץ README, וברגע שניכנס לקובץ README ישנם מספר שורות ממורקרות שניתן להשתמש בהם בכדי לערוך את הקובץ, וכמובן ניתן להוסיף חדשות כמו אלה שהוספתי בקובץ README בפרופיל גיטהאב אצלי.

2020-07-17_18h26_17

בעריכת הקובץ אפשר לעשות דברים פסיכיים לגמרי, כמו הפניה לתמונות חיצוניות, או לחלופין ניתן להעלות תמונה לאותו מאגר, וכמובן שניתן לעשות את אותה פעולה לטובת קובץ GIF.

בקובץ README ניתן להשתמש בכל אותם פרמטרים מוכרים של Markdown, למשל, כמו אלה המתוארים בקישור המצורף MARKDOWN SYNTAX

91a2d 2020 11 25 09h07 00

ברשת ישנם אינספור פרופילים מעניינים, ובין היתר ניתן למצוא בקישור הבא רעיונות שונים של חבר’ה שיצרו פרופילים מושקעים. קישור > https://github.com/matiassingers/awesome-readme

למי שרוצה ללכת לאקסטרים אפשר לעשות שימוש ביכולות GitHub Actions וליצור תוכן דינמי עם אוטומציה. נחמד לגמרי.

לסיכום, מה שנמצא בתור המאגרים בגיטהאב הוא מעניין הרבה יותר מאשר הפרופיל עצמו, אבל הפיצ’ר החדש הוא מסוג הדברים הקטנים שיכולים רק להוסיף לנראות כאשר ניגשים לפרופיל האישי.

מאמרים נוספים בנושא גיטהאב

You may also like...

השאר תגובה