היוזמה הגלובאלית של Microsoft (מאמר מתעדכן)

בסוף יוני 2020 הכריזה Microsoft על יוזמה גלובאלית חדשה שמטרתה לסייע לאנשים לרכוש או לשפר כישורים ומיומנויות חדשות בתחום הטכנולוגי – Microsoft Global Skills Initiative.

היוזמה מגיעה בעקבות המציאות החדשה שבה אנשים מאבדים את מקום עבודתם (ואולי לא יוכלו לחזור אליו בעתיד), לצד דרישה גדלה והולכת של משרות טכנולוגיות, ולכן הפערים שנוצרו בזמן כה קצר יצרו בעיה, צורך ויוזמה נהדרת של Microsoft.

במאמר שפורסם בבלוג הרשמי ניתן לראות מהם הנקודות החשובות ותחומי הענין שנוצרו בעקבות המציאות החדשות, קישורים למאמר הרשמי ולסשן הרשמי שהוצגו בסוף יוני.

Microsoft launches initiative to help 25 million people worldwide acquire the digital skills needed in a COVID-19 economy

מתוך המאמר שפורסם ביוני:

"בכל העולם, שנת 2020 החלה כאחת השנים המאתגרות ביותר, בתוך מספר חודשים, העולם סבל מאתגרים שונים, כולל Covid-19 שהוביל למשבר כלכלי וגלובאלי. עכשיו כשהחברה מתחילה להיפתח מחדש, נראה כי הכלכלה של אחרי לא תהיה דומה למה שהייתה בינואר. הצעד החשוב ביותר הנדרש כדי להבטיח התאוששות כלכלית מוצלחת היא להרחיב את הגישה לכישורים ומיומנויות הנדרשות כדי לעבוד בתחומים חדשים".

מציאות חדשה

הנקודות המעניינות שמוצגות במאמר מחולקות למספר נקודות חשובות שיכולות לסייע לכל אחד מאיתנו ביומיום וכן יכולה לסייע בעתיד הקרוב והרחוק.

תחילה הבעיה שמוצגת היא אחוז המשרות שנפגעו בצורה ישירה ומידית בעקבות Covid-19, בין אם זה אוכלוסיות שונות שנפגעו או תחומים ומקצועות שונים שהצורך בהם ירד בצורה חדה.

נכון לימים אלה (אוגוסט 2020) כמעט 25% מאוכלוסיית העולם נפגעה באופן ישיר ועקיף מהמצב הנוכחי ואינה נמצאת במסגרת תעסוקתית כלשהיא, כלומר ללא משרות וללא עבודה או משרה בסיכון.

לצד הבעיה, ניתן להבחין בצורך הולך וגדל של משרות טכנולוגיות ואת הפער העצום אשר קיים כבר היום בתחומים טכנולוגיים ודרישה למשרות טכנולוגיות, כדוגמת, אנשי פיתוח, אנשי דאטה, אבטחת מידע וכן הלאה.

אגב, הדוח הנוכחי הוא זהה לדוח של פורום הכלכלה עולמית שהעריך כי עד 2025 אלה סוגי המשרות שיידרשו, אך שוב, המצב הנוכחי זירז חלק מהנושאים באופן משמעותי.

נקודה נוספת ומעניינת היא בתחום הלימוד שאינו השתנה בשנים האחרונות ועמד על אותו אחוז למידה של רכישת מיומנויות וכישורים חדשים.

מידע נוסף לגבי COVID19 והמציאות החדשה

היוזמה

הבעיות והנתונים שמוצגים במאמר מוכרים לכולנו, ולכן Microsoft יזמה מהלך נהדר שיכול לסייע למיליוני אנשים לרכוש כישורים ומיומנויות חדשות ולסייע בשיפור כישורים ומיומנויות קיימות ע"י פלטפורמות קיימות ולאפשר גישה לקורסים השונים.

היוזמה מתבססת על שישה אלמנטים שיכולים לסייע ליחיד או לארגון:

טכנולוגיות ומידע יכולים לסייע לעובדים להתפתח מהר יותר ולרכוש כישורים ומיומנויות חדשות

התמקדות בתחומי ענין ונושאים טכנולוגים רחבים לצד רכישת יכולות רכות

עובדים בארגון יכולים לעשות יותר ברכישת כישורים ומיומנויות ולכן עובד ארגוני הוא חלק מרכזי בתהליך וצריך להיות דומיננטי יותר ברכישת כישורים ומיומנויות

שיתופי פעולה הם דבר נדרש ולכן שותפים וקהילות מסייעים יותר ברכישת כישורים ומיומנויות חדשות

לרכז ביחד עם את הרוגמים שיכולים לסייע בין אם זה הפלטפורמות השונות, כגון, גיטהאב, Linkedin או MS Learn בכדי לאפשר לאנשים לקבל את כל הידע הנדרש

ממשיכים להתעדכן מהקהילה והשותפים בכדי לשתף ולעדכן וליצור הזדמנויות לרכישת מיומנויות

למידה עצמית ותכנים

התחומים והמקצועות שניתן ללמוד הם בין היתר פיתוח, אנליסט מידע, מנהל פרויקטים, מנהל מערכות, שיווק דיגיטלי, תמיכה טכנית, עיצוב גרפי ועוד. ישנם עשרה תחומים אשר זוהו כנדרשות ביותר.

תכני הלימוד כוללים מערך שיעור מקצה לקצה, קורסים מלאים, סרטוני הדרכה, מעבדות, דמואים והדגמות, הכנה לבחינות והסמכות ועוד מלא תכנים בעלי ערך.

בסיום ניתן לחפש משרות בתחומים הלרוונטיים באמצעות הרשת החברתית Linkedin.

והשאלה הגדולה היא כמה זמן אפשר ללמוד? התשובה היא עד 31 למרץ 2021, כך שלמעשה ניתן להספיק לפחות מספר קורסים אשר כוללים תעודה שבהחלט שווה להשיג.

היכן ניתן ללמוד? ישנם מספר פלטפורמות עיקריות שבהן ניתן ללמוד ולרכוש ידע רב בתחומים שונים:

Linkedin – מכיל מאות קורסים ומערכי שיעור מסודרים

Microsoft Learn – מכיל אינספור תכנים הכוללים קורסים, מעבדות, סשנים

GitHub – מכיל כמות עצומה של תכנים, מעבדות, קוד, קורסים

גישה לקורסים והדרכות ללא עלות בתחומים ומקצועות שונים

Become a Software Developer
Become a Sales Representative
Become a Project Manager
Become an IT administrator (Prepare for CompTIA Network+ Certification)
Become a Customer Service Specialist
Become a Digital Marketing Specialist
Become IT Support / Help Desk (Prepare for the CompTIA A+ Certification)
Become a Data Analyst
Become a Financial Analyst
Become a Graphic Designer

לצד המקצועות הנדרשים ישנם הסמכות מומלצות שניתן לבצע וגם כאן ישנם קורסים ותכני למידה כולל הטבה (הנחה מלאה או חלקית) לגישה לאחת מהבחינות הבאות:

Microsoft Certified: Azure Fundamentals
Microsoft Certified: Azure Data Fundamentals
Microsoft Certified: Azure AI Fundamentals
Microsoft Certified: Power Platform Fundamentals
Microsoft 365 Certified: Fundamentals
Microsoft Certified: Azure Administrator Associate
Microsoft Certified: Azure Developer Associate
Microsoft Certified: Azure Security Engineer Associate
Microsoft Certified: Power Platform App Maker Associate
Microsoft 365 Certified: Teams Administrator Associate
Microsoft 365 Certified: Security Administrator Associate
Microsoft 365 Certified: Developer Associate
Microsoft Certified: Data Analyst Associate

ניתן לדרוש את ההטבה לפי מספר קריטריונים, בין היתר, בין התאריכים ספטמבר לדצמבר 2020, הטבה לבחינה אחת בלבד. מידע נוסף בקישור הבא

Become Microsoft certified and build your resilience for today’s and tomorrow’s digital economy

קהילת Microsoft Communities Israel

כחלק מהיוזמה של Microsoft Global Skilling אנו בקהילה המקומית של Microsoft מקדמים את הנושא במטרה לסייע לחברים בה לקבל מיומניות חדשות או בכדי לשפר מיומנויות קיימות.

בקבוצה אנו מעלים מאמרים, דרכים ללמידה עצמית, פורטלים ופלטפורמות שדרכם כדאי ומומלץ ללמוד והכי חשוב מלא טיפים.

אתן/ם מוזמנות/ים לשאול שאלות בנושאי למידה, להעלות סוגיות, לשתף מהחוויה שלכם, ולשתף כל מה שקשור לקבוצה עצמה אנו נמצאים בקבוצות הבאות:

טלגרם – https://t.me/joinchat/GQsTxRNOoDuJxrEtTbvrMQ
ווצאפ – https://chat.whatsapp.com/CorAARS3nZR385Po4Av0Ps

בנוסף לכך בתחילת ספטמבר יתקיים סשן דיגיטלי בנושא שבו נשתף מידע עדכני ורלוונטי ביוזמה, כל הקישורים הרלוונטיים, כל הקורסים הזמינים, מלא טיפים, טיפים ודרכים ללמידה ועוד מידע נוסף ומעניין.

מוזמנים להצטרף בקישור הבא:

Microsoft Skills Initiative – Community Edition

Monday, Sep 7, 2020, 4:15 PM

Online event
,

87 Members Went

Recently Microsoft launches initiative to help 25 million people worldwide acquire the digital skills needed in a COVID-19 economy. The learning material combines existing and new resources from LinkedIn, MS Learn, and GitHub. We in the Microsoft local community are helping its members and anyone who wants to join in gaining new skills and improvin…

Check out this Meetup →

מידע נוסף ועדכונים בקרוב.

מה דעתך?

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.